www.buddy.cz

News About Us Puppies Junior handling Kennel and friends Guestbook Contact

O nás

MINULOST

Už jako malá holka, jsem si přála zvířátko. Psa nebo kočku. Nosila jsem domů každé zatoulané kotě, hladila jsem si každého psa, kterého jsem potkala. Doma jsem však narazila na silný rodičovský odpor.

O jedněch letních prázdninách (to mi bylo asi 13let), se začal po okolí potulovat německý ovčák. Panička mu zemřela a on běhal za dětmi, které ho krmily svačinami. Nevím jak a proč, ale padli jsme si do oka a pes kterému jsem dala jméno Alan se ode mne nehnul ani na krok. Doprovázel mne všude. Chodil po městě bez vodítka, čekal před obchodem, spal pod okny před domem. Rodiče ho pak vzali na milost a on mohl spát u nás na chodbě. Ale konec prázdnin se blížil a rodiče řekli, že pes tu zůstat nemůže, tak jsem mu začala hledat nový domov. Projevil o něj zájem rodinný přítel, veterinář, který měl domek se zahrádkou. Tak jsem Alana k němu odvezla. Byla jsem ráda, že ho budu moci vídat, byl sice na druhém konci města, ale zase to nebyl konec světa. Ovšem jaké bylo moje překvapení, když druhý den ráno Alan ležel pod našimi okny a čekal. I na druhý pokus se Alan vrátil. Pán nám ho vrátil s tím, že nechce psa, který mu bude utíkat. Pak o něj projevil zájem známý, co pracoval jako správce, tenkrát ještě pionýrského tábora ve Vysoké Lípě. Měl chalupu s obrovskou zahradou. Takže bylo rozhodnuto a jelo se tam. Celý den jsme si s Alanem hráli a běhali po okolí. Když nastal čas odjezdu. Musela jsem Alana přivázat, aby neběžel za autem a se slzami v očích jsem se s ním rozloučila. S jeho novým pánem jsem byla v kontaktu po telefonu. Alan byl smutný, 3 dny nejedl. Pak jsem mu už zoufalá poradila, aby mu dal syrové vejce, které miloval. Alan začal žrát a zvykal si na nový domov. Když už jsem věděla, že si zvykl na nového pána a na nové prostředí, jela jsem ho navštívit. Bylo to šťastné setkání, pes dělal kotrmelce a pokaždé, když jsem za ním přijela, projevoval bezmeznou radost. Prožili jsme spolu spoustu nádherných chvil. Zde i dožil svůj psí život.

Byl to můj první pes, i když jsme spolu nemohli být tak, jak by jsme si přáli. Nikdy na něj nezapomenu a navždy zůstane v mém srdci. Jeho oddanost a věrnost byla obdivuhodná.

SOUČASNOST

Dne 20.7.2002 se v osadě Stará Bohyně narodilo jedno malé štěňátko zlatého retrívra, které nám úplně změnilo život a chod naší domácnosti otočilo naruby. Musím říct, že jen v tom dobrém. Štěňátko dostalo jméno Bára. Ze štěňátka vyrostla dospělá, sebevědomá a velmi milá holka, která rozdává radost nejen mně a mé rodině, ale i lidičkám v ústavech sociální péče. Baruška splnila, ba předčila naše očekávání, které jsme měli, když jsme si štěňátko pořizovali. Složila 2 zkoušky sportovní kynologie (ZZO, ZOP), canisterapeutické zkoušky, společně s naší druhou fenkou Arwínkou prodělávala lovecký výcvik. A hlavně, zasáhla natrvalo naše srdce a probudila v nás tu lásku ke psům (zvláště retrívrům) a náš život se dostal do úplně jiné dimenze. V průběhu společného soužití z naší domácnosti zmizely koberce, nelpíme na naleštěné podlaze, ze které by se mohlo jíst, nevadí nám chlupy, které jsou všude, ze špajzky se stala místnost pro nezbytné potřeby, jako jsou vodítka, obojky, misky, pešky, barely s granulemi,… psí lékárna je daleko větší než ta lidská (ta obsahuje jen Paralen, nějaké kapky a teploměr), v knihovně převažuje literatura o kynologii, výchově a výcviku psů, výstavní katalogy. Rodinné dovolené netrávíme v hotelu u moře, ale na psích táborech a setkáních s podobně postiženými lidmi, mezi lesy a rybníky. Mrazák neobsahuje jen potraviny, ale také kachnu, bažanta a králíka na výcvik. Je mi líto dát za kožené lodičky tisíc korun, ale u veterináře je vypláznu bez mrknutí oka. Kdo nežil se psem v jedné domácnosti, nikdy toto nepochopí. Náš život je daleko bohatší a je mi líto každého, kdo toto nepoznal.

Dne 8.7.2006, se naše zvířecí smečka rozrostla ještě o jednu fenečku zlatého retrívra (retrívrů není nikdy dost :-) Arwínku. Arwínka se narodila 18.5.2006 v CHS FAMOUS GOLD v Týnci nad Labem. I když se ze začátku zdálo, že si Bára k Arwínce cestu nenajde, tak opak se stal pravdou a ty dvě bez sebe neudělaly ani krok.

Zpověď Báry: „Ze začátku jsem toho malého chlupatého vetřelce nemohla ani vystát. Pořád mě „TO“ malé otravovalo, všechno mi bralo, všude ho bylo plno a všichni se kolem něj motali. Když se „TO“ ke mně přiblížilo, ošklivě jsem se zatvářila a raději odešla pryč. Ve skrytu duše jsem doufala, že je „TO“ u nás jen na návštěva a zase „TO“ půjde pryč a já budu mít páníky zase jen sama pro sebe. Bohužel, nebo bohudík, „TO“ malé bílé chlupaté u nás zůstalo. Po 14 dnech jsem zjistila, že to není zase tak špatné, mít psí kamarádku. A dnes už bez sebe nedáme ani ránu, hrajeme si a lumpačíme spolu.“

Dne 17.5.2007 pod registr. číslem 368/07 na základě uznání FCI, zanesla Českomorovská kynologická unie do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice chovatelskou stanici PURE SOUL. Naše budoucí štěňátka ponesou toto příjmení :-).

A jak šel čas, Arwínka se postupně stala CHOVNOU, LOVECKY UPOTŘEBITELNOU FENOU a také ŠAMPIONKOU KRÁSY ČR, PL, GRANDCH ČR, KLUBOVOU ŠAMPIONKOU KCHLS. V dubnu roku 2009 nám porodila naše první štěňátka – 7 kluků a 2 holčičky. Štěňátka, která jako první na světě mají příjmení PURE SOUL! Bohužel, vzhledem k prodělanému zánětu dělohy musela být vykastrována. Druhého vrhu, se jménem PURE SOUL, jsme se dočkali od její dcery Adventure Princess Pure Soul (narodilo se 6 fenek a 2 pejsci). A tak máme vnoučátka :-)

Na podzim roku 2013 nám osud poslal mladou naději, fenečku z CHS BRDSKÉ ZLATO, Pralinku – oficiálním jménem Ocean Paradise Brdské zlato. Přejeme sobě i jí, aby byla hlavně zdravá!

Bohužel, naše retrívří štěstí o třech princeznách netrvalo dlouho. Ve čtvrtek 6.3.2014 jsem se museli rozloučit s naší Baruškou :-( Odešla za Duhový most po krátké zákeřné nemoci zvané akutní lymfoblastická leukémie. Od prvního příznaku, od první nedojedené mističky, trvala 14 dní. Baruška odešla ve věku 11 let 7 měsíců a 14 dní a s ní odešlo i kus mého já. Odešla ta nejúžasnější fena, která byla prostě PhDr. ♥ ♥ ♥ Byla první a ona učila nás. Děkuji Ti Baruško za ty krásné roky, které jsem měla čest strávit po tvém boku. A odpusť mi, že jsem Ti nedokázala jinak pomoci, než že jsem tě nechala v klidu v mém náručí odejít :-( :-( Nikdy na tebe nezapomeneme!! ♥ ♥ ♥

Ve spoluvlastnictví pak máme ještě dva goldenní kluky. Synáčka Arwínky Happynku – Adventure Captain Pure Soul a Winnouška – I´m Your Forever Brdské zlato, kteří bydlí u kamarádky Martinky Brůnové.

V naší domácnosti s námi, ještě mimo pejsků, žijí 2 kočičky Sísa a Čenda.

A pokud chcete vědět o nás a našich kamarádech něco více, tak koukněte na naše stránky, které vytvořil náš milý kamarád Ondra Panoch (kterému jsme za to neskonale vděční). A teď už koukejte a čtěte, jaký je život se zlatými retrívry. :-)