www.buddy.cz

News About Us Puppies Junior handling Kennel and friends Guestbook Contact

28.11.2009 Helppes - Canisterapeutické zkoušky II.

29. November 2009

Tento den jsem se s Arwínkou zúčastnila canisterapeutických zkoušek, které pořádalo sdružení Helppes, v areálu psychiatrické léčebny v Praze v Bohnicích. Již v listopadu 2004 jsem tyto zkouška úspěšně složila s naší Baruškou (proto ta II. v názvu :-). Zkoušky to byly náročné. Jednotlivé disciplíny (včetně poslušnosti) byly opravdu velmi přísně posuzovány. Zdálo se mi, že o dost přísněji, než před pěti lety.

Přihlášeno bylo 22 psů, z toho zkoušky úspěšně dokončilo 18 pejsků. Arwínka tyto zkoušky úspěšně složila, jako pejsek s třetí nejlepší poslušností (95 bodů ze 100 možných) a jako jeden z mála psů, který obstál na výbornou v chování vůči ležící osobě a který je vhodný i pro polohování. Tímto se Arwínka stala oficiálně canisterapeutikým psem, i když canisterapii již přes dva roky aktivně vykonává.

Jsem na naší Arwínku moc pyšná. Pro mne je opravdovým všestranným psem, který je schopen úspěšně složit zkoušky sportovní kynologie, lovecké zkoušky, working testy a zkoušky canisterapeutické – pro nás nejcennější!

FOTOGALERIE Canisterapeutické zkoušky II.

Přejít do sekce: NOVINKY, NAŠE CANISTERAPIE, Rok 2009