www.buddy.cz

News About Us Puppies Junior handling Kennel and friends Guestbook Contact

Baruška je po operaci

21. December 2007

20.12.2007 pod­stoupila Baruška svou třetí operaci a to pravé pánevní končetiny. Operoval pan MVDr. Hanzlík a MVDr. Křeček na Klinice malých zvířat v Děčíně. Operace trvala cca 2 hodiny. S Baruškou jsem počkala v ordinaci dokud nezačla narkóza působit a ona neusnula. Když jsem přijela zpět na kliniku, ležela již na pooperačním oddělení na dece vyhřívané el. poduškou, přikrytá larisou. Začínala se probouzet. Klepala se a „žalovala“. Zpráva pana doktora ale nebyla potěšující. Bohužel pan doktor konstatoval, že když otevřel koleno, tak se zhrozil. V tak dezolátním stavu to nečekal. Artroskopicky by tato operace vůbec nešla. Vše co může být na kolínku špatné, tak to bylo. Těžká artróza, úlomky, výrůstky, chrupavky, kloub….. všechno katastrofa. Byl přetržený přední zkřížený vaz a část lékařské zprávy zní: rozsáhlá a pokročilá degenerace pravého kolenního kloubu, prognóza funkčnosti minimálně nejistá. Je jen na Barušce, jak se s tím popere a jak dlouho a jak bude chodit. Ale Baruška je velká bojovnice a my věříme, že to zvládne. Že to zvládneme všichni. Za 10 dní půjdeme na vyndání stehů, do té doby naprostý klid. V kolínku jí prý opravdu dělali velký zákrok, hodně se v něm vrtali. Musí se to všechno zahojit. Moc děkujeme pánům veterinárním lékařům za opravdu nadstandartní péči a starostlivost.

Baruška od včerejška, co jsme jí přivezli domů jen leží, občas sténá a vzdychá. Dostává utišující lék Rimadyl a antibiotika Augmentin. Na čůrání jsme jí vynesli na zahrádku, ale ona jen stála a nožičky jí nechtěly poslouchat. Tak snad se situace brzy obrátí k lepšímu. Baruško, přejeme Ti hodně hodně sil!!!!

S námi to velmi prožívá i Arwínka, je chudák zmatená, neví co se děje, Barunce chlemstá vodu do tlamičky, olizuje ouška a celá se u toho klepe a kňučí.

V tomto pro nás smutném období nám byla včera večer doručena jedna pozitivní zpráva. Volali z naší kliniky a sdělili nám, že dorazily Arwínky výsledky vyšetření na dědičné oční choroby. Vyšetření se provádělo novým genetickým testem Optigen na PRA v LABOKLINU v Německu. ARWÍNKA MÁ OČIČKA NAPROSTO ČISTÉ OD DĚDIČNÝCH OČNÍCH CHOROB!! Máme velkou radost!

Přejít do sekce: NOVINKY, Rok 2007