www.buddy.cz

News About Us Puppies Junior handling Kennel and friends Guestbook Contact

Báru čeká třetí operace

20. December 2007

Tento příspěvek se mi píše opravdu velmi těžce :-( Od poslední operace, kterou Baruška prodělala, uběhl přesně jeden rok a jeden měsíc, když jsme zpozorovali, že Baruška začala opět kulhat. Tentokrát na pravou zadní pacičku. Příznaky byly úplně stejné jako loni: těžce vstává, výrazně kulhá než packu rozhýbe, těžko se jí chodí do schodů. Občas chodí po třech. Zatrnulo mi, neb se mi okamžitě vybavila slova veterinářů, že pokud prasknou vazy v koleni, tak do roka „většinou“ prasknou i na tom druhém. Moc jsem si přála, aby se tato předpověď nepotvrdila, ale sama sobě jsem nevěřila a optimisticky jsem situaci neviděla.

26.11.2007 jsme navštívili Kliniku malých zvířat Hanzlík+Křeček v Děčíně. Nález: náhle vzniklé kulhání 4 stupně na pravé pánevní, na levé pánevní ztluštění pouzdra klik, krepitace, ale zatěžujem na P pánevní bez bolestivosti, při manipulaci velmi mírný cr/caud posun, o víkendu podali Movalis. Dx klidový režim, kontrola za 5 – 7 dní, dle situace rtg dg.

Kontrola 3.12.2007: kulhá na pravou pánevní, bolavá při manipulaci s kolenem, krepitace, klik /částečná ruptura menisku nevyloučena/, posun. Doporučena artroskopie. A bylo to jasné, druhé kolínko nevydrželo, z ordinace jsem odcházela se slzami v očích. Na doporučení našich veterinárních lékařů, aby koleno bylo operováno artroskopicky (je to šetrnější metoda, lepší následné hojení, není velká jizva, lépe se vidí menisky), jsme se objednali na vyšetření k panu MVDr. Radkovi Musilovi do Českého Brodu, kde mají artroskop.

7.12.2007 Barušku vyšetřil MVDr. Radek Musil a potvrdil diagnózu našich lékařů. Navíc se mu nezdály přední packy a tak provedl RTG loktů. Diagnostikoval na loktech těžkou dysplazii. To byl pro mne opravdu velký šok, protože Baruška za celých 5,5 let svého aktivního života na přední tlapky nikdy nezakulhala!! Zatím jsme se rozhodli, že pokud nenastanou potíže, přední tlapky operovat nenecháme. Přednější a velmi akutní je nyní pravé koleno. Po několika telefonátech mezi našimi ošetřujícímu lékaři v Děčíně a panem MVDr. Musilem v Českém Brodě mi bylo sděleno, že koleno je v takovém stavu, že možnost operovat ho šetrnější artroskopickou metodou a ne klasicky artrotomicky, je 50:50. Vzhledem ke vzdálenosti Českého Brodu (cca 140 km), mrazivému počasí a dalším okolnostem jsme se rozhodli, že bude pro Barunku nejlepší, aby podstoupila operaci v domácím prostředí, na klinice v Děčíně (400 metrů od našeho bydliště).

Barunka veškerá vyšetření a RTG podstoupila bez narkózy. Byla velmi trpělivá a hodná, sklidila velký obdiv a pochvalu všech veterinárních lékařů, kteří jí vyšetřovali. Datum operace je stanoven na čtvrtek 20.12.2007 ve 12:00 hodin. Tj. zítra, resp. koukám na hodiny, tak již dnes.

Milovaná Baruško, ty teď klidně spinkáš ve svém novém pelíšku, který jsi dostala od Ježíška předčasně a netušíš, co Tě za pár hodin čeká. Věř, že si pro Tebe přejeme jen to nejlepší, aby Tě nožičky nebolely. Doufám, že to chápeš a odpustíš nám. Držíme Ti moc palce a Arwínka packy, aby jsi svou třetí operaci zvládla. Budeme s tebou!

Přejít do sekce: NOVINKY, Rok 2007