www.buddy.cz

News About Us Puppies Junior handling Kennel and friends Guestbook Contact

5.6.2005 Propagační výstava všech psů

5. June 2005

V neděli 5.června 2005 jsme se zúčastnili propagační výstavy všech psů, která se konala v prostorách Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Jednalo se o výstavu, které se mohli zúčastnit všichni majitelé se svými čtyřnohými mazlíčky s PP, bez PP i kříženci. Odborná porota posuzovala psy bez rozdílu pohlaví a původu. Výstavy se celkem zúčastnilo 44 psů a byli rozděleni do 3 kategorií:

A – malý vzrůst (do 30 cm v kohoutku) B – střední vzrůst (31 – 50 cm v kohoutku) C – velký vzrůst (nad 51 cm v kohoutku)

Hodnotilo se: kvalita srsti, zuby, celkový exteriér psa, předvádění psa, souhra majitele a psa, poslušnost, základní povely. V každé kategorii se udělovala první 3 místa a cena Ing. Karla Opatrného (vedoucího oddělení přírodovědy DDM). Dále cena vítěz vítězů, o kterou soutěžili vítězové, kteří v kategorii A, B a C získali 1. místo, nejmladší vystavovatel, nejlepší veterán a nejsympatičtější pejsek. Každý divák měl možnost hlasovat pro jednoho pejska, obdržel hlasovací kartičku u vstupu, který se mu nejvíc líbí. Cenu získal pejsek s největším počtem hlasů.

Baruška soutěžila v kategorii C, kde bylo dalších 16 pejsků. V kruhu se předváděla moc hezky, klusala u nohy se zvednutou hlavou jako manekýna. Od paní rozhodčí Jiřiny Řapkové z Českomoravské kynologické federace a Světlany Zvěřinové z Českého svazu chovatelů dostala i krásný posudek: hezká fena mohutné kostry, tmavého oka a pigmentu, krásná srst, krásný korektní pohyb, ocas správně nesený, pěkně předvedená. V kategorii C ale nakonec zvítězila fenka výmarského ohaře Agina, na 2. místě kříženec Mendy a na 3. místě fenka bernského salašnického psa Meggy. Trochu nás mrzelo, že se Baruška nedostala mezi první tři, když jí paní rozhodčí tak chválila.

Barča se skvěle předváděla i mimo výstavní kruh, kde se válela na zádech, dávala dětem pac a předváděla svůj povel „hají“. :))))))))

V závěru výstavy bylo vyhlášení vítězů a předání cen. Jaké bylo naše překvapení, když při vyhlašování nejsympatičtějšího pejska výstavy zaznělo naše startovací číslo 37 a jméno Bára! Nemohli jsme tomu uvěřit. Naše Baruška se lidem, kteří přišli na výstavu líbila nejvíc!!! Takže jsem z výstavy odjížděli moc šťastní s diplomem, pohárem a 3 taškami granulí, pamlsků a hraček. I kdyby Bára nevyhrála žádnou cenu, tak pro nás je stejně tím nejhezčím pejskem na světě.

Přejít do sekce: NOVINKY, Rok 2005