www.buddy.cz

News About Us Puppies Junior handling Kennel and friends Guestbook Contact

Výcvikový tábor v Albeři

10. July 2004

Týden v Albeři u Jindřichova Hradce jsme pojali jako rodinnou dovolenou. V krásném prostředí jihočeských lesů a rybníků jsme strávili prima týden, mimo jiné i s naším kamarádem labradorským retrívrem Badym a jeho páníčky Karin a Ondrou.

Cvičili jsme každý den dopoledne, od neděle do středy. Byla to příprava pro ty, kteří v pátek skládaly OVVR (ověření vrozených vlastností retrívrů), které jsou jednou z podmínek pro uchovnění. My jsme se těchto zkoušek nemohli zúčastnit, protože Baruška nemá průkaz původu. Ale výcvik jsme absolvovali a Baruška své vlohy opravdu prokázala, když ve vysoké trávě vyslídila a přinesla bažanta, kterého viděla poprvé v životě. Jinak pracovala s velkou chutí a hlavně náruživě aportovala.

Vždy odpoledne nebo večer byl připraven doprovodný program, jako opičí dráha, stezka odvahy, beseda s veterinářem MVDr. Vlachem z veterinární kliniky Klánovice na téma DKK, diagnóza a způsob léčby.

V pátek, kdy probíhaly zkoušky, jsme vše bedlivě sledovali a drželi všem zúčastněným palečky. Největší radost jsme měli z úspěchu 13-tileté Lucky a její fenečky GR Silly, které splnily OVVR v I.ceně, v plném počtu bodů a umístily se celkově na 2. místě, a to jenom proto, že fenka na prvním místě byla mladší.

Také jsme podnikali společné výlety po okolí. Moc se nám tam líbilo a pokud by to bylo možné, příští rok jedeme zas!

Přejít do sekce: NOVINKY, Rok 2004