www.buddy.cz

News About Us Puppies Junior handling Kennel and friends Guestbook Contact

Rychlostní plavání - Dolní Cetno

15. August 2004

V neděli 15.srpna 2004 jsme se zúčastnili III. ročníku soutěže v rychlostním plavání retrievrů v Dolním Cetnu. Bylo to opět jedno z těch suprových setkání s kamarády.

Soutěžilo se v těchto disciplínách (max. počet za disciplínu byly 4 body):

  1. Rychlostní plavání – pejsek musel přeplavat co nejrychleji přírodní koupaliště. Na jednom břehu psa vypustil pomocník, páníček stál na druhém břehu a svého pejska k sobě volal a vehementně ho povzbuzoval. Jak je všeobecně známo, retrívři milují vodu, takže to žádnému z nich nedělalo problémy. Bára přeplavala v čase 83 sekund.
  2. Odložení – pes měl zůstat ležet na místě, kam ho páníček odložil, zatím co on musel absolvovat určenou trasu na chůdách. Bylo to náročné jak pro mne, tak pro Báru, která nechápala, co s těmi dlouhými kládami vyvádím – za 3 body.
  3. Aport z vody – jednalo se o klasický aport, vhozený do vody. Bára aportoval dummýka, ale na břehu mi ho nechtěla předat – 2 body.
  4. Aport buřta – jak je napsáno, aportovaným předmětem byl voňavý buřtík. Bylo to pro pejsky hodně náročné, ale představte si, že někteří šikulkové to dokázali. I když se jim při tom klepaly tlamičky. Bylo to opravdu velké sebezapření. Bára na povel vyběhla, buřta sežrala, přiběhla a vzorně předsedla. Ale kde je ten aport…..? – 0 bodů.
  5. Tunel – úkolem pejska bylo proběhnou agiliťácký tunel, rovný i lomený. Bára se nechala ze začátku přemlouvat – 3 body.

Všichni zúčastnění obdrželi diplom. Doufám, že se opět setkáme na IV. ročníku rychlostního plavání. Plavání a buřtům zdar!!

Po vyhlášení vítězů jsem jeli k Romče a Lukáškovi na chaloupku do Kosic, kde jsme strávili příjemné odpoledne. Romčo díky! A omlouvám se za skalku! (pro ty co nevědí, tak Bára – milovník kamenů, neustále nosila oblázky z krásně upravené skalky!!!!!).

Přejít do sekce: NOVINKY, Rok 2004