www.buddy.cz

News About Us Puppies Junior handling Kennel and friends Guestbook Contact

10.12.2011 Náš první bažantí hon na Konopišti a celý skvělý víkend

12. December 2011

Tento adventní víkend jsem se svýma psíma holkama strávila v Příbrami u Libušky Štorkové (CHS Brdské zlato). Byl to naprosto úžasný víkend nevšedních zážitků.

Za prvé: byla jsem vděčná za možnost zúčastnit se jednoho z nejprestižnějších bažantích honů nejen u nás, ale i v celé Evropě, a to na Konopišti. Současná vysoká úroveň myslivosti na lesním závodě Konopiště vychází z tradic z této doby, kdy zde byl Ferdinandem d´ Este zaveden chov bažantů a oborní chovy dančí, srnčí a jelení zvěře. Na lovy v bažantnicích, oborách i ve volných honitbách sem každou loveckou sezónu přijíždějí lovci z celého světa. Možnost vrátit se o sto let zpátky jim dávají nejen bohaté revíry, ale i všechno ostatní, co je s lovem spojeno. (převzato z: http://www.le­sycr.cz/…rok-2009.pdf ). Arwínka i já, jsme byly jak u vytržení, tolik bažantů jsme nikdy neviděly. Tento den bylo střeleno 747 kusů pernaté. A Arwík nosila a nosila a nosila,….. :-)

Za druhé: následující den jsem měla možnost vyrazit s rodinou Štorkových na knížecí adventní trhy na Křivoklát. Krásná adventní atmosféra, no prostě nádhera! Po nákupech následovala procházka s psíma holkama na kopec Plešivec, kde jsme nechaly i záznam v knize :-)

Za třetí: Cestou domů jsme navštívily rodinku Procházkových v Praze a pomuchlovaly jsme miminka ( http://www.brdskez­lato.com//CHS/vr­h_k.htm )

Děkuji Libušce a celé její skvělé rodině za krásný víkend a také Procházkovým za milé přijetí a možnost pomazlit se se štěňátkama!

hrad_n.jpghon_n.jpghon2_n.jpghon1_n.jpg

Přejít do sekce: NOVINKY, Rok 2011